Tüketiciyi Destekleme Derneği

"Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya"
 
 
 
21 Temmuz 2024 Pazar 
Ziyaretçi Sayımız: 1.781.384

Ana Sayfa
Üyelik Formu

Kurumsal


Şubelerimiz

Kurucu Üyeler

Denetim kurulumuz

Yönetim Kurulumuz

Onur Kurulumuz

Çözüm Merkezi

Çalışma Komisyonları

İnsan Hakları Kurulu

Hasta Hakları Kurulu

Faydalı linkler

Reklam Kurulu Kararları

Tüketici Konseyi Kararları

Şubelerimizden
 

 

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

ekmek israf etme

eskişehir

 
20 Ekim 2012 Cumartesi
Kurbanın kanı iyi boşaltılmalıdır....
“Kurban keserken dikkat...”Kurban kesimini değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel İstanbul Şubesi Gıda Komisyonu Başkanı Muhammet Nuri Coşkun  “kurban kemiğe kadar kesilerek kanı dahi iyi boşaltılmalıdır”  dedi.                     <

10 Ekim 2012 Çarşamba
“Kurban vasfını taşımayan kurbanlıklar...”
Yaklaşan kurban bayramı sebebiyle, kurban pazarlarındaki kurbanlık satışlarını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “kamu otoritesinin asli görevi, tüketicinin yanıltılmasını engellemektir” dedi.      

10 Eylül 2012 Pazartesi
Kredi-Dosya Masrafı Nasıl Alınacak?
Bankalarca alınan dosya masrafı konusunda Yargıtay, kredi alımlarında tüketiciden talep edilen dosya masraflarının ne olduğuna açıklık getirilmesi gerektiğine karar vererek binlerce tüketiciye ödemiş olduğu dosya masrafının kısmi de olsa geri alınması yolunu açtığı gibi bankaların keyfi uygulamalarına da son vermiştir.      


21 Ağustos 2012 Salı
Ankara'daki fırını Eskişehir' e şikayet etti...
GENEL merkezi Eskişehir'de bulunan Tüketiciyi Destekleme Derneği'nin (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, en son Ankara'da bir fırının fındık kabuğu yakmasından rahatsız olan bir tüketiciden şikayet aldıklarını belirterek, “Vatand

16 Ağustos 2012 Perşembe
“Paranız, bankada kalmasın...”
Bankaların kredi verirken, zorunlu tutarak, tüketicilere yaptıkları, hayat sigortası primlerini değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkan Vekili Orhan DURMUŞ, “kredi ödemeleriniz bittiğinde, hayat sigortası parasını geri alabilirsiniz.” dedi.    


14 Ağustos 2012 Salı
Şehir içi ulaşım zammını yargıya taşıdık...
Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “başvurumuz üzerine pide fiyatlarına yapılan zammın iptalini sağlayan, Büyükşehir Belediyesinin; Şehir içi ulaşıma yaptığı adaletsiz zammın durdurulması konusunda yargı gereğini yapacaktır” dedi.  


9 Ağustos 2012 Perşembe
“Turistler için göstermelik değil;Eskişehirli için bisiklet yolları istiyoruz…”
Bisiklet yolu eksikliğini değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “güvenli bisiklet yolları en kısa sürede işaretlen-melidir” dedi.            


24 Temmuz 2012 Salı
MISIR ŞURUBU KALBiN EN BÜYÜK DÜŞMANI...
Gıda üreticileri tarafından tatlandırıcı olarak kullanılan ve şeker pancarından elde edilen, şekerden daha ucuz olduğu için tercih edilen mısır şurubu şerbeti, kalp-damar sağlığını tehdit ediyor Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr

11 Temmuz 2012 Çarşamba
Hiç kimse ido'dan memnun değil....
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)’nun dinamik fiyat uygulaması ve diğer hizmetlerinden kaynaklanan sorunlar karşısında vatandaşların tepkileri büyürken, tüketici dernekleri de yaşanan olaylara sessiz kalmadı. Tüketiciyi Destekleme Derneği (TUKDES) İstanbul Şubesi yayınladığı bir basın bildirisiyle İDO’yu kınadı.           

5 Temmuz 2012 Perşembe
Yasalar değişiyor ,tüketiciler kazanıyor
Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ile Türk Gıda Kodeksi Tebliği, SGK 'nın sağlık ve tedavi süreçlerine yeni bir sistem getiren e-reçete ve avuç içi taraması uygulamalarının başlamasını değerlendiren Genel Başkan Vekili Orhan DURMUŞ, “Yenilenen kanunlarla birlikte, tüketicilerin hayatında çok şeyler değişecek” dedi.        


28 Haziran 2012 Perşembe
” Pideye ramazan zammı …”
Eskişehir de Ekmek ve pide fiyatlarına yapılan zammı değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Çözüm Merkezi Başkanı Osman ÇAĞATAY “Tüik verilerine göre üretici fiyat indeksi Mayıs 2012 döneminde; bir önceki yılın aynı ayına göre %8,13 ve on iki aylık ortalamalara göre %12,01 artış gerçekleşmiştir. “ dedi.

20 Haziran 2012 Çarşamba
gizlilik kalktı ;tağşişci firmalar göründü,şimdi iade zamanı...
Sağlığa zararlı ve tağşiş edilmiş gıdaları açıklanmasını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Saymanı Yusuf ÖNDER  “ayıplı ürünün bedelini iade edin ” dedi.

29 Mayıs 2012 Salı
“ Kurumsal kimlik ve vizyon toplantısı yapıldı”
İstanbul Şube kurumsal kimlik ve vizyon toplantısını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “Şubelerimizin ortak dili kullanması için kurumsal kimlik toplantılarımız devam edecektir  ” dedi.                     Genel Ba

11 Mayıs 2012 Cuma
Engelli anayasa...
Anayasa yazım sürecinde engelli haklarını değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Engelliler Komisyonu Başkanı Gülhayat ÖCAL“engelsiz yaşam için; 8,5 milyon engellinin göründüğü anayasa istiyoruz ” dedi. Engelliler Komisyonu Başkanı Gülhayat ÖCAL konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:             &nbs

24 Nisan 2012 Salı
Kaliteli elektrik arzı yasal zorunluluktur...
Elektrik kesintileri sonucu, elektrikli ev aletlerinde oluşan arızaları Değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “Dağıtım şirketleri elektrik ücretlerini tahsil ederken gösterdikleri özeni kaliteli elektrik arzında göstermelidir” dedi.    

20 Nisan 2012 Cuma
Sağlık çalışnanına saldırı;sağlık hizmeti alma hakkına saldırıdır...
Sağlık çalışanlarına saldırıları değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “can güvenliğini sağlamak devletin var olma sebebidir” dedi. 

19 Nisan 2012 Perşembe
“Tatlandırıcılar on beş kat daha tatlı, kaç kat zararlı…”
Tatlandırıcı olarak mısır şurubu kullanımını değerlendiren Araştırma Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Rıfat Bozkurt “tüketimden gelen gücümüzü kullanalım, sağlığımızı koruyalım” dedi. 

16 Nisan 2012 Pazartesi
“Belgen yoksa hak arama yok… ”
Tüketicilerin ellerinde belge olmamasından kaynaklanan mağduriyetleri değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği İletişim Komisyonu Başkanı Özlem UÇARER “tüketicilerin yaptığı alış verişlerde mutlaka belge almalıdır” dedi                     İletişim Komisyon

5 Nisan 2012 Perşembe
Tüzük tadili genel kurulu yapıyoruz...
Genel yönetim kurulumuz 05.04.2012 tarihinde aldığı 67 numaralı kararla ;1.Tüketiciyi Destekleme Derneği Tüzüğünün aidatları düzenleyen 35.maddesinin 1.fıkrasının değiştirilmesini görüşmek üzere genel kurulun 19.04.2012 tarihinde Saat 18.00 da Dernek Genel Merkezinde toplantıya çağrılmasına,             &

2 Nisan 2012 Pazartesi
“ Tüketicileri yanıltmaya çalışanlar kendilerini aldatırlar”
Tüketiciyi Destekleme Derneği İstanbul Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurul toplantısını değerlendiren İstanbul Şube Başkanı Kemal Ertuğrul ÖZTÜRK “ Şubemizin kurulları teşkil etmiş büyük bir şevk ve heyecanla görevine başlamıştır. Tüketicilerimiz ve milletimiz için, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.            


Kayıt sayısı: 381 [121 - 101] arası   
Sayfa: <<Önceki Sayfa [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] Sonraki Sayfa>>  
 

| Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | İletişim | E-mail Giriş |