Tüketiciyi Destekleme Derneği

"Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya"
 
 
 
17 Ağustos 2022 Çarşamba 
Ziyaretçi Sayımız: 1.900.413

Ana Sayfa
Üyelik Formu

Kurumsal


Şubelerimiz

Kurucu Üyeler

Yönetim Kurulumuz

Denetim kurulumuz

Onur Kurulumuz

Çözüm Merkezi

Çalışma Komisyonları

Danışma Kurulu

İnsan Hakları Kurulu

Hasta Hakları Kurulu

Reklam Kurulu Kararları

Tüketici Konseyi Kararları

Şubelerimizden

Faydalı linkler
 

 

Üye Olduğumuz Kuruluşlar

ekmek israf etme

eskişehir

 
   
TÜKDES 5.Olağan Genel Kurulu yapıldı...
TÜKDES 5.Olağan Genel Kurulu yapıldı...

Tüketiciyi Destekleme Derneği(TÜKDES) 5.Olağan ve Tüzük Değişikliği  Genel Kurulu Eskişehir Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği(EESOB) çok maksatlı salonda toplandı.

 

 

 

 

 

 

 

Açılışını TÜKDES Çözüm Merkezi Üyesi Ayşe KESKİN'in yaptığı kongrede;Divan Başkanlığına Adem ANASIZ ,Divan Üyeliklerine Seyfettin KAZANÇ  ve Özden Doğan seçildi. TÜKDES 5.Olağan Olağan ve Tüzük Değişikliği Genel Kurul gündemi çerçevesinde çalışmalar değerlendirildi.

                Gündem gereği  söz alan TÜKDES Genel Başkanı Süleyman BAKAL şu açıklamalarda bulundu:Küresel adalet için mazlumdan yana ,Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya  ve Daha adil bir piyasa düzeni kurulması çalışmalarımızda şehir ve ülke gündemini  belirleyecek önemli çalışmalar yaptık.

                Tüketici haklarının yalnızca mal ve hizmet alımından doğan uyuşmazlıklar olmadığı,Evrensel tüketici haklarının insan olarak dünyaya gelmekle başladığı ,bilinci ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.dedi.Başkan BAKAL toplantıya katılan,kuruluşundan bu güne kadar her aşmada TÜKDES'e emeği geçen üyelerine  ve  Toplantı Salonunu tahsis eden EESOB Başkanı  Ekrem BİRSEN'e teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

                Genel Kurulda Faaliyet Raporu hakkında bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı Hülya KELLECİ;Türkiye genelinde en fazla üyesi bulunan 2 dernekten birisi olan TÜKDES'in İstanbul,Tekirdağ ve Sivrihisar'da Şubeleri bulunmaktadır.Tüketici Konseyi üyesi olan TÜKDES tüketicinin temsil edilmesi gereken her düzlemde tüketici haklarını ısrarla savunmakta ve öneriler sunmaktadır.İfadelerini kullandı.

                Denetim Kurulu Raporunu  Denetim Kurulu Üyesi Ahmet ÜNLÜ,Bilanço Gelir Gider ve Hesap Raporlarını Genel Sayman Yusuf ÖNDER'in sunduğu toplantıda Genel Yönetim ve Denetim Kurulları ibra edildi. Tüzük değişikliklerinin görüşülerek kabul edilmesinden sonra ,seçimlere geçildi.

                Yapılan seçimlerde:

GENEL BAŞKAN:  SÜLEYMAN BAKAL,

GENEL YÖNETİM KURULU : )1)HÜLYA KELLECİ 2)GÜLTEKİN GÜLLÜ 3)METİN BIYIK 4)YUSUF ÖNDER   5)EYÜP DOKUZLAR  6)BÜLENT ARSLANKAYA ,

DENETİM KURULU:  1)AHMET ÜNLÜ 2)ADEM AKKULAK 3)OSMAN ÇAĞATAY

 ONUR KURULU: 1)HASAN GÖNEN  2)YUSUF SÜNBÜL  3)YAŞAR KEÇİLİ

ÇÖZÜM MERKEZİ:  1)AV.PINAR TURHANOĞLU GÜCÜYENER  2)AYŞE KESKİN 3)AV. HAYRİ ERYILMAZ  başkan ve üyesi olarak seçildiler.           

Genel Kurulda ;EESOB Başkanı Ekrem BİRSEN ve Kurucu Üyemiz AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Av.Ali ACAR'da selamlama konuşması yaptı.Genel Kurul Geçmiş dönemlerde görev yapan  üyelere Onur Belgesi verilmesi ile son buldu.

Süleyman BAKAL

Genel Başkan

487 defa okundu
Facebookta Paylaş
Yazdır


 

| Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap | İletişim | E-mail Giriş |